Masz pomysł

na film?

 

Wypełnij wniosek

na jego realizację!

  

 

Uprzejmie informujemy, że  zakończony został IX konkurs o udzielenie wsparcia finansowego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film produkcjom filmowym związanym z województwem zachodniopomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, mogących przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji tych miast i regionu oraz do budowania jego pozytywnego wizerunku. Do konkursu zgłoszono 13 projektów.

więcej:

 ...

 

 

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film działający w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, został powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecin oraz Miasta Koszalin i rozpoczął działalność 17.04.2009 r.   

Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska uwzględniając kandydatury Donatorów Funduszu powołała Radę Programową ZFF na rok 2017 w składzie: 

 

Joanna Pieciukiewicz - reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz telewizyjny, autorka reportaży i programów społeczno-edukacyjnych

Marek Osajda - doświadczony dokumentalista telewizyjny, redaktor Kuriera Szczecińskiego

Paweł Strojek - Dyrektor Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie, Dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie, producent filmowy 

*  *  *

W drodze konkursowej w latach 2009-2016 udzielono wsparcia finansowego 70. produkcjom filmowym.  

 

Najważniejsze wydarzenia promujące Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film” w roku 2016:

1. „Droga Przez Las”

- Promocja filmu w reżyserii Bartosza Warwasa „Droga przez las” podczas Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu 2016.

2. „Koniec świata”

- "Koniec świata" Moniki Pawluczuk znalazł się w programie 13. Millennium Docs Against Gravity. Projekcje realizowane były w dniach 13-25 maja 2016 w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach w Polski Jest to trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie.

-„Koniec świata" Moniki Pawluczuk z szansą na oscarową nominację, film zdobył kwalifikator oscarowy dzięki głównej nagrodzie dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Hot Springs. Wajda Studio w działania promocyjne zaangażowało PR Kitchen - uznanego agenta promocji, firmę, która prowadziła kampanię oscarową filmu "Joanna" Anety Kopacz. Międzynarodowym Sales Agentem dokumentu jest Radiator Sales IP z Brukseli. Miasto Białystok zostało oficjalnym partnerem promocji filmu w Polsce i na świecie, a kampania promocyjna prowadzona w Stanach Zjednoczonych uzyskała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- Nowatorski dokument „Koniec świata", w reżyserii Moniki Pawluczuk znalazł się w oficjalnej selekcji na Hot Docs w Toronto! Film został zaprezentowany w oficjalnej selekcji tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Hot Docs, która odbyła się w Toronto między 23 kwietnia a 3 maja. Nowatorski dokument pokazany został w ramach sekcji World Showcase, prezentującej najnowsze i najciekawsze formalnie filmy dokumentalne z całego świata.

- Dokument „Koniec świata", w reżyserii Moniki Pawluczuk, otworzył 42. Ińskie Lato Filmowe!

- „Koniec świata" nagrodzony został na największym ukraińskim festiwalu dokumentu Docudays UA!

- Projekcja filmu w TVP2 – 20.12.2016 r.

3. PROJEKCJE FILMÓW PAWŁA KULIKA I MICHAŁA KULIKA

„Art Location”:

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 16.09.2016 r - uroczysty pokaz filmu połączony ze spotkaniem z twórcami i koncertem w wykonaniu Katji Klemt.

 Zamek Broellin (Niemcy) – 10.08.2016 r.

"TeatrNieAktorów" (Teartr Kana – Szczecin) 12.11.2016 r.

Gryfiński Dom Kultury - 22.09.2016 r.

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie – projekcje filmów „SPLOTY JEDNEGO WARKOCZA”, „OGRÓD PO DRUGIEJ STRONIE” - 15.09.2016 r.

4. Nominacja do finału konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego 2016, Kategoria Telewizja - Ogród Po Drugiej Stronie Rzeki, Paweł Kulik, Michał Kulik, TVP Historia / pepe-tv.eu.

Podczas posiedzeń w Warszawie i Berlinie jury wybrało 24 prace nominowane do XIX finału Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w roku 2016. Jury wybierało spośród 116 nadesłanych zgłoszeń, z tego 54 z Polski i 62 z Niemiec. Wybrano po sześć prac w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja oraz dotowanej przez Wolne Państwo Saksonia kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu”.

5. Prezentacje filmów koprodukowanych przez ZFF w ramach Festivalu Filmowego FILMKUNST MV w Szchwerinie (Niemcy) w terminie 21-22.05.2016 r: „Bałtyk” – w reżyserii Piotra Giersza, „Furious” w reżyserii Dagmary Pochyłki, „Sexy laundry” w reżyserii Izabeli Plucińskiej”.

6. Prezentacje filmów koprodukowanych przez ZFF w TVP 1, TVP2, HBO, TVN: „Karbala” i „Lincz” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, „Anatomia zła” i „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego, „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak, „Iskierka” w reżyserii Wiesławy Piećko

7. Prezentacja filmu „Drugie mistrzostwa ONE MAN SHOW LUDZIK 2016” podczas tegorocznej edycji Szczecin Europen Film Festival w Szczecinie 19.11.2016 r.

8. Prezentacja Filmu „Anatomia zła” w reżyserii Jacka Bromskiego w ramach pokazu filmów koprodukowanych przez ZFF podczas tegorocznej edycji Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.

9. Kinowa premiera filmu „Szkoła Uwodzenia Czesława M.” w reżyserii Aleksandra Dembskiego - 16.000 osób w pierwszy weekend grania filmu na ekranach kin.

10. Pokaz filmów” „Skrzynie Willego Bermanna” w reżyserii Adama Zadwornego oraz uroczysty pokaz teledysku „Zły” w reżyserii Konrada Pawickiego połączony z koncertem zespołu Pawicki & Band w ramach Zamkowych Nocy Filmowych w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie 30.08.2016 r.

 

 

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

telefony: +48 91 434 83 52; +41 91 434 83 34, e-mail: kino@zamek.szczecin.pl