Reżyser: Piotr Biniek
Produkcja: Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej
Film Piotra Bińka jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki Pawła Kornicza, szczecińskiego kompozytora. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowieku. To swego rodzaju odwrócenie tradycyjnej koncepcji postrzegania tego ptaka, jako symbolu, w którym widzimy „ludzkie” cechy, jak męstwo, odwaga, wierność, czy władczość. Autorzy filmu, a przede wszystkim aktorzy, odkrywają pieśnią bielika w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. Wyrazem artystycznym jest przede wszystkim taniec.
W filmie występuje około 50 aktorów, co ważne są to osoby zaangażowane we wcześniejszy projekt muzyczny, który poświęcony był bielikowi. W naturalnych plenerach zobaczymy między innymi członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów z: Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu Wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa. Zdjęcia są autorstwa Bartosza Jurgiewicza, a animacje wykonała artystka młodego pokolenia Sylwia Pietrucha. Szczególną rolę w filmie gra przyroda województwa zachodniopomorskiego. Zdjęcia wykonane były między innymi w Krzywym Lesie, Puszczy Bukowej oraz na rozlewiskach Doliny Dolnej Odry.
Z gatunkiem, jakim jest impresja muzyczna, Piotr Biniek zmierzył się po raz drugi. Jego debiutancki obraz „Świdwie Sanctus” zdobył uznanie publiczności i krytyków. Film zdobył między innymi pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu filmowym „Szczecin Film Festival”, został także zakwalifikowany do prestiżowego Mediterranean Film Festival w Cannes.