Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Edycja 2021

XIII Konkurs Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film
na wsparcie produkcji filmowej

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił rozpoczęcie XIII Konkursu na wsparcie produkcji filmowej. Donatorami Konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin, a do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych. Termin dostarczenia wniosków upływa 18 maja 2021. W kolejny rok działalności ZFF wkracza z nową stroną internetową, nowym formularzem aplikacyjnym oraz propozycją wspierającą zrównoważoną produkcję filmową.

Do Konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcji filmowej. Regulamin Konkursu, nowy formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film mieszczącej się pod adresem www.pomeraniafilm.pl

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dołączył do większości Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce, które ujednoliciły w tym roku Formularz aplikacyjny. Przyjęte rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas i energię polskich producentów, a co najważniejsze sprawi, że proces aplikacyjny stanie się znacznie prostszy.

Wnioski aplikacyjne należy składać do 18 maja 2021 roku zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wnioski w wersji papierowej należy składać w siedzibie Instytucji: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, w godzinach jej urzędowania, czyli 7:30-15:30 lub dostarczyć przesyłką pocztową rejestrowaną lub za pośrednictwem kuriera. W tym roku do rozdysponowania w Konkursie jest 600 tysięcy złotych i jest to kwota o sto procent większa od przekazanej przez donatorów w roku poprzednim.

Od tego roku organizatorzy Konkursu zachęcają wnioskodawców do zwrócenia szczególnej uwagi na zrównoważoną produkcję filmową. Na stronie internetowej ZFF Pomerania Film znaleźć można informacje przybliżające zasady działania green filmingu. W opracowaniu tym opisane zostały zasady dotyczące zmiany produkcji filmowej na bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego. Green filming już wkrótce stać się może w Polsce elementem podstawowym w produkcji filmowej. ZFF Pomerania Film zachęca producentów do realizacji filmów zgodnie z tymi założeniami.

DOKUMENTY DO POBRANIA

WYNIKI XIII KONKURSU

Kontakt

ZACHODNIOPOMORSKI FUNDUSZ FILMOWY POMERANIA FILM

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin

+48 91 434 83 52 | +41 91 434 83 34
zff@zamek.szczecin.pl